7. Tālmācības kursa satura veidošana

7.2. Digitālu mācību līdzekļu veidošana

Ir jārada tādi mācību līdzekļi, kas izglītojamajiem palīdz sasniegt mācību mērķus. Kā jau iepriekš tika teikts, tie var būt gan pasīvi, gan adaptīvi, lai no abām pieejamām apvienotu labāko. Tiem ir jābūt atraktīviem un efektīviem, lai nodrošinātu teicamu mācīšanās pieredzi. Laba mācību vide un attīstīti mācību līdzekļi uzlabo mācīšanos procesu. Tas veicina iejušanos tēmā un uzdevumos. Izcilā gadījumā mācību līdzekļi nodrošina arī personisku pieeju/sajūtu. Kopumā augstas kvalitātes digitālo mācību līdzekļu radīšanā ir jāņem vērā studentu vajadzības, pedagoģiskās metodes un tehnoloģiskās iespējas.
Digitālo mācību līdzekļu veidošanas procesā jānosaka mērķis, ko grib sasniegt ar konkrēto digitālo līdzekli. Veidi var būt dažādi: digitālās grāmatas (e-grāmatas), video lekcijas, interaktīvi attēli, video un prezentācijas, viktorīnas, spēles un simulācijas. Katram veidam ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc svarīgi izvēlēties atbilstošāko atkarībā no mērķa. Saturu jāveido pasniedzējam, kas pārzina studiju kursa tēmas, kopā ar tālmācības metodiķi. Pēc vajadzības var pieaicināt izglītības dizainerus un jomas ekspertus. Dažkārt var izmantot jau esošus digitālos mācību līdzekļus, piemēram, piemērojot licenci CC BY-SA 4.0.
Ļoti būtiska nozīme ir mācību līdzekļu noformējumam (dizainam) - tiem ir jābūt estētiskiem un atraktīviem. Tas ietver teksta formatējumu, dažādus vizuālos elementus un animācijas, kas izceļ domas, faktus un konceptus. Ja tā ir LMS platforma, mājas lapa vai mobilā lietotne, jābūt labai lietotāja saskarnei, lai pārvietošanās būtu intuitīva.
Pirms mācību līdzekļā publiskošanas tas ir jāpārskata. Ja iespējams, to der pārbaudīt ar testa grupu, lai pārliecinātos par kvalitāti un funkcionalitāti. Atkarībā no informācijas un tendenču izmaiņas ātruma nozarē, kā arī izglītojamo atgriezeniskās saites, jānodrošina mācību līdzekļa atjauninājumi un uzlabojumi - gan saturiski, gan tehnoloģiski.